
Prolećni umor je osećaj iscrpljenosti, nedostatka energije i blage letargije koji nas sa početkom proleća prati kroz toplije i sunčane dane.
Nakon hladne, duge i pomalo zamorne zime, svi se radujemo prvim zracima sunca, danima u kojima možemo da budemo duže napolju i osećaju da se sve oko nas budi, pa i mi sami.
A da li se tokom proleća osećamo zaista probuđeno i energično?
Većina ljudi sa početkom proleća i sunčanim danima oseća umor i opštu slabost, koja često donosi i bezvoljnost. Reč je o sindromu poznatom kao prolećni umor.
Šta je prolećni umor i zašto se javlja?
Prolećni umor je stanje koje se javlja kod mnogih prelaskom iz zimskog perioda u prolećnu sezonu sa višim temperaturama, dužim danima i sunčanim intervalima. Prolećni umor, kao što mu i samo ime kaže, dovodi do osećaja premorenosti, praćene nedostatkom energije, pospanošću i izostankom motivacije. Ovaj sindrom najjednostavnije se objašnjava kroz prelazak našeg tela iz stanja pasivnosti, u kome je organizam štedeo energiju i nastojalo da nas sačuva od niskih temperatura, u toplije i duže dane. U ovom periodu oslobađa se više endorfina, testosterona i estrogena, a to našem telu može doneti osećaj zamora.
Razlozi za pojavu prolećnog umora su najčešće sledeći:
Nedostatak vitamina i minerala
Ovo se navodi kao najčešći razlog za pojavu prolećnog umora. Naime, tokom zime većina nas se hrani vrlo jednolično, unoseći ponekad hranu koja je kalorijski izuzetno bogata, ali ne sadrži sve potrebne hranljive sastojke. To rezultira nedostatkom nekih vitamina i minerala. Naše telo je usled toga postalo tromo, često se brzo zamaramo i usporeni smo. Ako tome dodamo i nedostatak vitamina D zbog manjka sunčevih zraka, jasno je zašto naše telo sa prolećem pokazuje znake iscrpljenosti.
Izostanak fizičke aktivnosti
Zimski period zbog hladnoće i kraćih dana nije period u kome smo preterano fizički aktivni. Nedostatak redovne fizičke aktivnosti može dovesti do manjka energije i smanjenja telesne izdržljivosti, što doprinosi bržem zamaranju prilikom fizičkog napora. Iako svi želimo da se sa prolećem pokrenemo i vratimo u formu, obično nam to ne ide olako.
Promene u vremenskim uslovima
Proleće karakteriše nagla promena vremena, iz toplih dana i visokih temperatura u dane sa kišom. Deklarisali se mi kao meteoropata ili ne, oscilacije vremena utiču na sve nas. Promene temperature nose i oscilacije u atmosferskom pritisku koji dovodi do poremećaja u našem organizmu i oduzima nam energiju. Naše telo uvek reaguje tako što se prilagođava faktorima okruženja, ali kada je promena nagla i intenzivna to telu šalje pogrešne signale i donosi zamor.
Sezonske alergije
Dolazak proleća donosi sa sobom sezonske alergije, naročito na polen, jer je zbog intenzivnog cvetanja prisutna povećana koncentracija polena u vazduhu. Alergije napadaju disajne organe izazivajući lako zamaranje, zapušenost nosa, pa samim tim i otežano disanje koji nam ograničava svakodnevne aktivnosti.
Poremećaj sna i nesanica
Promene u svetlosnom ciklusu tokom proleća mogu uticati na naš ritam spavanja. Duže dnevno svetlo može dovesti do poremećaja spavanja poput nesanice ili čestih buđenja tokom noći, što rezultira umorom i letargijom tokom dana.
Stres
Sa dolaskom proleća nastojimo da završimo sve što smo tokom zimskog perioda propustili i sebi obično nametnemo mnogo obaveza. To može dovesti do povećanog nivoa stresa. A visok nivo stresa može izazvati umor, anksioznost i osećaj iscrpljenosti.
Svi ovi faktori jasno ukazuju da prolećni umor dolazi kao spoj faktora okruženja, stanja našeg organizma i njegove reakcije. Bez obzira što ovo stanje nije ozbiljno, činjenica je da nam ne prija i da nas ograničava u svakodnevnim aktivnostima. I dovoljan je znak da je potrebno da naučimo da prepoznamo prolećni umor kroz simptome kroz koje se ispoljava i da smanjimo njegov uticaj na nas.
Kako prepoznati znake prolećnog umora
Prolećni umor se prepoznaje kroz uobičajene simptome:
- Osećaj iscrpljenosti
Konstantan umor i nedostatak energije bez obzira na spavanje ili odmor može biti jedan od glavnih simptoma prolećnog umora.
- Nedostatak koncentracije i fokusa
Smanjena sposobnost koncentracije i izostanak pažnje i fokusa su takođe pratilac prolećnog umora, koji nas onemogućavaju da se potpuno posvetimo svakodnevnim zadacima.
- Promena raspoloženja
Oscilacije u raspoloženju, kao što su razdražljivost, melanholičnost ili napadi anksioznosti i depresije takođe mogu biti neki od pratećih simptoma tokom proleća, i uobičajeno su rezultat skupa drugih simptoma.
- Pospanost
Osećaj konstantne pospanosti i želje za dužim periodima odmora ili spavanja mogu biti znak prolećnog umora.
- Nemotivisanost
Gubitak motivacije za obavljanje svakodnevnih aktivnosti je još jedan u nizu pratioca prolećnog umora koji dolazi kao rezultat naše nemogućnosti da se koncentrišemo i osećaja da nemamo dovoljno energije.
- Smanjena produktivnost
Kao rezultat uticaja svih navedenih faktora tokom proleća uobičajeno ostvarujemo slabije rezultate bilo na poslu ili školi i fakultetu.
Pored nabrojanih simptoma dobro je znati da prolećni umor mogu da prate i fizički simptomi kao što su glavobolja, bolovi u mišićima i zglobovima, kao i probavne tegobe poput nadutosti i problema s varenjem.
Ono što je bitno za sve nas jeste da pravimo razliku između prolećnog i hroničnog umora.
Prolećni umor je sezonski i javlja se sa promenama u svetlosnom ciklusu, povećanom dnevnom svetlošću i promenama temperature i traje uobičajeno nekoliko nedelja. Hronični umor je stanje koje traje duže od šest meseci i može biti kontinuirano ili povremeno i karakterišu ga ozbiljniji i intenzivniji simptomi poput bolova u mišićima i zglobovima, poteškoće sa spavanjem, gubitak pamćenja i koncentracije, depresija i anksioznost. Isto tako, hronični umor može da bude povezan sa ozbiljnijim zdravstvenim stanjem.
Sigurni smo da većina jedva iščekuje proleće i da ne želi da umor i iscrpljenost umanje njegovu lepotu i vašu svakodnevnicu. Ovog proleća kombinujte proizvode kvantne fizike i kineske tradicionalne medicine, postavljajući flastere sa frekvencijama na važne akupunkturne tačke da biste uživali u prolećnim danima, a evo i kako.
Kako vam B.E. Well flaster sa frekvencijama može pomoći kod prolećnog umora
B.E. Well flaster sa frekvencijama sadrži kombinaciju frekvencija koje deluju na naš organizam tako što nam popravljaju raspoloženje, podižu energiju, poboljšavaju koncentraciju i fokus, sve ono što nam prolećni umor oduzima.
B.E. Well flaster je izum moderne kvantne fizike i daje nam mogućnost da putem frekvencija iz flastera utičemo na naš organizam, na njegov nervni sistem i energiju.

B.E. Well flaster se lepi na naše telo na tačno određene akupunkturne tačke. Kada je u pitanju prolećni umor B.E. Well flaster je najbolje nalepiti na aku tačku CV6 koja se nalazi dva prsta ispod pupka. Ovo je jedna od najvažnijih tačaka na telu i naziva se “more energije” i njenim stimulisanjem putem flastera možemo podići energiju i poboljšati raspoloženje. Stimulišući je delujemo na sve one simptome koje nam donosi prolećni umor, na nesanicu, opšti umor, iscrpljenost, panične napade. Flaster odlično deluje i ako ga nalepite na grudnu kost u predelu timusa, na kičmu između lopatica, kao i na aku tačku PC6 koja se nalazi sa unutrašnje strane zgloba ruke, na tri prsta od pregiba zgloba.

B.E.Well flaster je vodootporan, aktivira se lepljenjem na kožu i deluju na naš organizam kontinuirano u periodu od 5 do 10 dana, posle čega se sam skida. Kada primetite da vam se flaster odlepio dovoljno je da ga zamenite novim i produžite blagotvorno delovanje frekvencija na vaše telo.
Ono što ga izdvaja u odnosu na sve druge predloge za otklanjanje prolećnog umora je jednostavna primena, dostupnost i činjenica da je reč o potpuno prirodnom i holističkom pristupu našem telu.
Nema neželjenih efekata i zbog svoje bezbednosti preporučljiv je za korišćenje i kod dece i beba starijih od 6 meseci, a odličan je i za ljude sa osetljivim želucem koji nisu u stanju da uzimaju suplemente i vitamine.
Najbolje rezultate postižemo kada B.E. Well flastere kombinujemo sa Recovery flasterima sa frekvencijama, koji se postavljaju na takozvanu “tačku besmrtnosti” ST36 i čijom stimulacijom podižemo opštu energiju tela. ST36 se nalazi na meridijanu stomaka, na potkolenici, četiri prsta ispod kolena sa spoljne strane noge. Ukoliko se osećate iscrpljeno, nalepite Recovery flaster na ovu moćnu tačku, koju su i drevni kineski ratnici masiranjem stimulisali i koristili za obnavljanje snage pred nove pohode.

Da u potpunosti uživate u ovom proleću, bez neželjenih osećaja iscrpljenosti, bezvoljnosti i lošeg raspoloženja iskoristite flastere sa frekvencijama. Uradite to vrlo jednostavno putem našeg online shopa.